В двубой от 25-ия кръг на руското първенство Амкар Перм загуби от Краснодар с 0:2. Головете за гостите реализираха Фьодор Смолов и Вандерсон през втората част на двубоя.

Българският национал Петър Занев изигра пълни 90 минути, но в крайна сметка на успя да помогне на тима си поне за хикс.

През първото полувреме двата тима играха атакуващо, но така и голове не бяха отбелязани.

В 51-ата минута Петър Занев опита мерника си, но топката прелетя встрани от вратата.

Гостите откриха резултата в 63-ата минута на двубоя чрез Смолов, а второто попадение дойде в 76-ата минута чрез бившият футболист на Левски Жоазиньо. Футболистът беше заменен минута след като се разписа. Жо се отчете и с греда през първата част.

Амкар опита да се върне в мача, но не сполучи и загуби двубоя.

В класирането Краснодар е на 4-ото място с актив от 44 точки, а Амкар е на 8-ото с 34.