В българско дерби ЦСКА Москва победи Амкар като гост с 2:0 в двубой от 27-ия кръг на руското първенство. Петър Занев изигра пълен мач, а Георги Миланов се появи в игра в 87-ата минута за ЦСКА, като замени Витиньо.

Първото полувреме не предложи много голови моменти и двата тима се оттеглиха на почивка при 0:0.

Първото по-интересно положение в двубоя дойде в 55-ата минута, когато футболистите на ЦСКА имаха възможност да открият, но не сполучиха.

Все пак "армейците" откриха резултата в 59-ата минута, когато Чалов матира стража на Амкар. Само шест минути по-късно Начо направи резултата 2:0 в полза на ЦСКА като топката се удари в коляното на Занев и влетя в мрежата.

Домакините не успяха да застрашат нито веднъж скучаещия Акинфеев.

В крайна сметка след успеха ЦСКА е на второто място с актив от 53 точки, а Амкар е девети с 34.