Бившият национал Георги Пеев се появи на терена за първите 45 минути в мача на своя Амкар Перм срещу втородивизионния унгарски Мезьоковешд. Руснаците победиха с 2:1, а българинът се понрави с изявите си.

Това беше последната проверка на тима от Перм преди началото на сезона е Премиер лигата. Другият българин в състава Петър Занев не взе участие в тази последна проверка преди началото на официалните мачове.

Баланович откри резултата за Амкар с гол в 35-та минута след асистенция на Бутко. Унгарците обаче успяха да изравнят десет минути след подновяването на играта с гол на Липуж.

До края обаче остана време за отговор на руснаците и те го дадоха в 81-та минута, когато Салугин се разписа и оформи крайното 2:1 в тяхна полза. Още от утре Амкар подновява подготовката си в домашни условия.