Българският капитан на Амкар Петър Занев отново започна като титуляр за тима си и престоя 90 минути на терена в битката с Уфа като гост. Но не успя да помогне да се избегне поражението.

Гостите от Перм инкасираха изключително тежка загуба с 0:3, което ги срина в класирането. Съперникът им пък чука на вратата на зона Европа след този резултат.

След нулева първа част, нигериецът Слай нанесе два смъртоносни удара на съперника. Той се разписа в 53-та и 69-та минути и всичко на практика приключи. Той после асистира и за третото попадение на Иван Обляков в 80-та минута.

Така Уфа събра 27 точки на шестата позиция, която при определено стечение на обстоятелствата може да осигури излаз в Европа на тима. Амкар пък е 11-и с 21 точки, на една над опасната зона.