Българският национал Петър Занев отново беше основна фигура за своя Амкар при погрома над новака в елита на Русия СКА Хабаровск. Домакините от Перм разбиха съперника си с 3:0.

Занев престоя на терена от първата до последната минута и беше непробиваем в отбрана. За гостите на резервната скамейка остана Венци Христов, но нападателят така и не се появи в игра.

Януш Гол откри резултата за Амкар в 38-та минута, а развръзката настъпи в последните минути. Дарко Бодул в 84-та минута направи 2:0, а в последните минути на продължението Павел Комолов оформи класиката.

След този развой Амкар събра 11 точки и записа втора поредна победа. По този начин Занев и компания се измъкнаха от опасната зона. СКА Хабаровск пък остана предпоследен с