Амкар записа поредна загуба в първенството на Русия, като преклони глава в домакинството на Краснодар в 20-ия кръг. Тимът от Перм падна с 1:3 пред собствена публика в последния мач за годината.

За домакините цял мач изигра българският му капитан Петър Занев. Той обаче не помогна особено да бъде избегнато поражението, което беше второ поредно за неговия отбор.

Алексей Грицаенко откри за Краснодар още в 13-та минута, като Иван Игнатиев удвои в 32-та и мачът беше предрешен още преди почивката. Виктор Клаесон направи 3:0 в първата минута след подновяването на играта и всичко свърши.

Фелисио Браун отбеляза само почетно попадение за Амкар в 57-та минута, но това беше всичко в този мач. Така Амкар остана на 13-та позиция, която е в зоната на плейаутите с 21 точки. Краснодар е четвърти с 36 точки.