Отборът на Кубан, със Станислав Манолев в редиците си, записа равенство 2:2 със Зенит в мача 12-я кръг на руския шампионат.

Българският футболист Станислав Манолев записа пълни 90 минути, оставяйки добри впечатления с представянето си. Манолев обаче получи жълт картон в 29-ата минута на срещата.

Двубоят бе сравнително равностоен, с положения и пред двете врати, а началото ѝ бе мечтано за тима на Кубан. Още във втората минута Ксандао се разписа за 1:0.

Минута преди края на редовните 45 минути Артем Дзюба изравни – 1:1.

След почивката гостите стигнаха до пълен обрат след попадение на Олег Шатов в 54-ата минута, а равенството бе възстановено в 64-ата минута от Лоренсо Мелгарехо – 2:2.

В класирането Кубан е 12-и с 9 точки, а Зенит е 3-и с 22.

Същевременно в мач от същия кръг, съставът на Амкар, с Георги Пеев, записа реми – 1:1 – с Динамо Москва.

Пеев бе на терена до 69-ата минута, когато отстъпи мястото си на Анене.

И двете попадения паднаха в края на срещата, като първо Амкар поведе в 83-ата минута чрез Александър Прудников, а в добавеното време Александър Кокорин изравни от дузпа - 1:1.

В класирането Амкар заема 11-о място с 13 точки, а Динамо е 9-и с 15.