Българският защитник Петър Занев направи поредния си силен мач с екипа на Амкар. Тимът от Перм победи с 1:0 Терек Грозни и вече диша далеч по-спокойно в класирането на Премиер лигата.

Бившият играч на Литекс започна като титуляр и остана на терена през всичките 90 минути. През това време той се отличи с множество отлични изяви в отбрана и помогна на тима си да опази преднината.

А тя беше извоювана в 54-та минута след автогол на Ризван Уциев, който се получи след поредица рикошети и карамболи в наказателното поле на Терек. Но заради добрата игра на Амкар в защита до края, това попадение се оказа и единствено.

Благодарение на този успех, домакините от Перм събраха вече 16 точки и са девети, на три пред отборите в зоната за плейофите за оцеляване. Терек пък остана с 20 точки на осмата позиция.