Българският футболист Петър Занев изведе своя Амкар с капитанската лента в мача срещу Урал от 4-ия кръг на руското първенство и се поздрави с минимална, но сладка победа. Отборът от Перм надигра гостите с 1:0 и след като вече 4 мача няма загуба временно излезе начело в класирането.

Занев записа за пореден път пълни 90 минути, като умело координираше действията на останалите си партньори в дефанзивния вал. Не е случайно, че до момента Амкар няма допуснат гол във вратата си и тъкмо този факт помогна на тима да излезе пред ЦСКА Москва, който също има 8 точки след 4 изиграни мача.

Единственият гол в двубоя падна в 63-ата минута, когато австриецът Дарко Бодул се възползва от пас на Баланович, за да реализира.

По-късно днес е и другият мач с българско участие от руската Премиерлига – Спартак Москва с Ивелин Попов в редиците си посреща ФК Краснодар.