Амкар Перм преодоля 1/16-финалите в турнира за купата на Русия, след като победи втородивизионния Волга Уляновск като гост с 4:3 след изпълнение на дузпи, а българският защитник Петър Занев беше на терена през целия двубой. В редовното време и продълженията двата състава направиха равенство 0:0.

Занев хладнокръвно реализира първата дузпа за Амкар, когато резултатът беше изравнен за 1:1.

Вратарят на отбора от Перм - Дмитрий Хомич, се отличи с два спасени 11-метрови наказателни удара.

В друга среща от тази фаза на турнира българинът Благой Георгиев игра 90 минути при победата на Оренбург с 1:0 като гост срещу втородивизионния Волгар.

Бившият български национал Георгиев беше на терена през целия двубой и има основна заслуга за успеха на гостите. Анзор Саная се разписа в 80-ата минута на срещата./БТА