Отборът на Амкар Перм, в който играят трима българи, постигна престижна и много важна победа с 1:0 над шампиона Зенит Санкт Петербург в мач от 29-ия кръг на руското първенство.

Зенит предсрочно си осигури титлата и играчите на тима явно повече мислеха за ваканцията. Амкар пък се бори за оставане в елита, а успехът над Зенит е огромна крачка към успешното постигане на задачата.

Георги Пеев и Петър Занев бяха титуляри за своя отбор като Занев изигра цял мач, докато Пеев бе заменен от Йовичич в 66-ата минута. Именно Пеев обаче бе с главна заслуга за победния гол на Амкар, след като в 38-ата минута асистира на Коломейчев за попадението. Захари Сираков остана на резервната скамейка на своя отбор.

Шампионът Зенит остана с актив от 62 точки, а Амкар има точно половината – 31. С тях обаче тимът от Перм е 11-и, на 4 точки над опасната зона. Отборите зад Амкар обаче са с мач по-малко.