Амкар Перм с Петър Занев и Георги Пеев в редиците си стартира руското първенство с домакинско поражение.

Пермци загубиха с 0:1 от Краснодар, а гола за успеха на гостите падна в 84-ата минута, когато точен беше Петров.

Пеев остана на игралното поле до 63-ата минута, когато беше заменен от Салугин.

Занев остана на терена до последната минута. Ключово за решаването на двубоя беше изгонването на Прудников в рамките на само 4 минути, когато той си заработи два жълти картона между 10-ата и 14-ата минута на срещата.

В 71-ата минута за втори жълт картон беше изгонен и Юри Газински от Краснодар, но въпреки численото изравняване на терена що се отнася до играчите, това не помогна на Амкар.

Преди мача ръководството на Амкар организира специална церемония в чест на българския футболист Захари Сираков.

Решено беше един от секторите на стадион "Звезда" да носи името на българския футболист.

37-годишният Сираков прекрати кариерата си в края на миналия сезон. Той има 7 гола и 300 мача с фланелката на Амкар по време на 11-годишния си престой в град Перм. Сираков е и първият легионер в историята на клуба.