В мач от 23-ия кръг на руското първенство Амкар Перм загуби от дома от Зенит с 1:2. Домакините откриха резултата в 18-ата минута чрез Кануников. До почивката този резултат - 1:0 в полза на домакините се запази.

Три минути след подновяването на играта Кришито възстанови равенството. Стигна се до 54-ата минута, когато Хълк надбяга играч на домакините по десния фланг и стреля по посока наказателното поле, топката беше изчистена, но попадна в Кержаков, който реализира за пълния обрат в резултата.

Захари Сираков и Благой Георгиев играха през цялото време на двубоя, а Георги Пеев се появи като смяна в 67-ата минута като замени Якубко.

В класирането Зенит е на второ място с 47 точки, колкото има и лидера Локомотив Москва, но московчани са с мач по-малко.