Българските национали Петър Занев и Георги Миланов записаха победи с клубните си отбори в Русия. Занев изигра пълен мач при успеха на Амкар над Анжи като домакин с 2:0 в двубой от втория кръг на първенството.

Идову откри резултата за тима от Перм в 31-ата минута, а в 67-ата минута гостите от Анжи останаха с човек по-малко, след като Жиров беше изгонен за втори жълт картон.

В 88-ата минута Николай Зайцев удвои резултата и в крайна сметка Амкар успя да спечели двубоя с 2:0.

По този начин Амкар вече е на първото място в класирането с актив от 4 точки.

Георги Миланов се появи на терена в 81-ата минута на срещата на неговия московски тим, заменяйки Георги Шченников. Победното попадение дойде само 3 минути след появата на българина на терена. Роман Еременко се разписа и донесе 3-те точки на състава.

ЦСКА е на второто място с актив от 4 точки.