Георги Пеев изигра основна роля при победата на Амкар Перм с 2:0 при гостуването на Волга Нижний Новгород в мач от 12-я кръг на руското първенство. Бившият футболист на Локомотив София отбеляза и двете попадение за победителите.

За Амкар през всички 90 минути на терена бяха и четиримата български футболисти – Георги Пеев, Благой Георгиев, Захари Сираков и Петър Занев.

Леандро игра в 44-та минута с ръка в наказателното поле на Волга и съдията свири дузпа за Амкар. Наказателният удар бе реализиран от Георги Пеев в 45-та минута.

В 55-та минута на мача съдията свири втори наказателен удар в полза на Амкар и Пеев отново вкара от бялата точка, като направи резултата 2:0 в 56-та минута.

Със спечелените три точки Амкар Перм се изкачи на пето място във временното класиране с актив от 20 точки.