В първи мач от 15-ия кръг на руското първенство отборите на Ростов и Амкар завършиха 1:1. За гостите от Перм Петър Занев изигра пълен мач.

Пермчани откриха резултата в 11-ата минута чрез Гол, който се възползва от пас на Коломейцев.

Домакините стигнаха до изравняването с попадение от дузпа в 41-ата минута. Бухаров беше фаулиран от Герус и от бялата точка потърпевшият реализира.

През първото полувреме Ростов имаше инициативата и нанесе 11 удара, но успя да вкара само 1. Амкар имаше два удара, но единият попадна във вратата.

В 54-ата минута домакините удариха и греда чрез Максим Григориев, който се измъкна от опеката на Баланович и стреля, но Герус имаше верен помощник.

В 87-ата минута Амкар остана с човек по-малко, след като Черенчиков беше изгонен за втори жълт картон.

След равенството Амкар е 12-ти с 12 точки, а Ростов е 14-ти с 10.